Lite information gällande STRUL 2022

Hej på er alla!

Nu börjar det falla en del pusselbitar på plats gällande STRUL 2022.

Vi kan med stor glädje meddela att våra ungdomar kommer att få testa på trampolinhoppning . Under fredagen hjälper trampolinsektionen Sacro (Sjövallas acrobater) inom Sjövalla Frisksportklubb oss med att låta våra ungdomar testa på detta. De har en helt nybyggd och toppmodern anläggning i Mölnlycke där vi kommer att få hjälp av deras instruktörer. En kul aktivitet som förhoppningsvis får oss att ha ett roligt avbrott utanför vår boulehall.

Övernattningen kommer vi att ha på Finnsjögården, det är samma plats som vi var på senast. Här äter vi även frukost och eventuellt kvällsmål.

Vi har börjat kolla runt efter hjälpledare/tränare och i skrivande stund är det klart att Frida Brage och Emelie Rudin kommer att vara med. Vi är jätteglada för detta och för diskussioner med ytterligare några stycken som vi får återkomma till när vi har kommit lite längre fram.

Vi hörs vidare, missa inte att skicka in era intresseanmälningar, det är väldigt mycket hjälp för oss son planerar.